Artalk.cz

denní tisk 12. 11. 2014

Ivan Adamovič v E15 recenzuje pražskou reprízu výstavy Někdy v sukni/Umění 90. let. která probíhá v domě U Zlatého prstenu. Výstava, kde jsou prezentována díla čtrnácti umělkyň, je podle něj „dobrým tipem k ochutnání (téměř) současného umění.“

Hospodářské a Lidové noviny připomínají dnešní dražbu v londýnské Sotheby’s, kde se budou prodávat díla české moderny z kolekce amerických sběratelů Roye a Mary Cullenových. Nejvíce pozornosti budí plátno Poselství lesa od Toyen, jehož cena se odhaduje až na milion liber.

Události v kultuře na ČT představily výstavu Rudolfínští mistři – díla dvorních umělců Rudolfa II. z českých soukromých sbírek, kterou uspořádalo Muzeum hlavního města Prahy. V reportáži promluvila kurátorka výstavy Eliška Fučíková a poměrně velký prostor dostaly ukázky z filmu Císařův pekař (zde).

Pardubické vydání Mf Dnes představuje čtyři nové sochy, které se staly součástí veřejného prostoru Lanškrouna. Díla připomínají nedávné dějiny – 2. světovou válku a poválečný odsun sudetských Němců. „Měl jsem za to, že si Lanškroun zaslouží ve veřejném prostoru výtvarná díla, která budou člověka oslovovat,“ řekl o projektu jeho iniciátor a městský architekt Přemysl Kokeš.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *