Artalk.cz

denní tisk 29. 10. 2014

Daniela Drtinová v DVTV připravila pozoruhodný rozhovor s fotografem Josefem Koudelkou o jeho cyklu Wall, který je součástí výstavy This Place v DOXu (zde). Výstavě se také věnoval Josef Chuchma v Jasné řeči na ČT, kam si k diskusi pozval kurátora Michala Nanoru a fotografa a teoretika Vladimíra Birguse (zde).

Výstavu Josefa Führicha, kterou připravila Národní galerie, zhodnotil v Právu Peter Kováč. Podle něj výstava „působí dosti nudně, takřka bez výtvarného nápadu, který by vedl současného diváka k pochopení malířova světa.“ Mnohem více se povedl katalog, který kvalitou výstavu značně převyšuje.

Designérka Lucie Koldová, která byla jednou z výrazných postav bruselského Design September, odpovídala v Právu na otázky Kateřina Farné. Mluvila např. o své bilanční výstavě v Bruselu, kde shrnula posledních deset let své tvorby.

Norský ilustrátor Bjorn Rune Lie a jeho nakladatel Svein Størksen, kteří přijeli do ČR představit knihu Lyžníci z Plískanic, jejíž českou verzi vydává Baobab, v rozhovoru pro Lidové noviny mluvili o vzniku ilustrací nebo např. o rozdílech v knižních trzích v rámci Evropy.

Josef Rauvolf v LN představuje sborník Magorova konference, který vzešel z dvoudenního věnovaného životu a dílu Ivana Martina Jirouse konaného dva roky po jeho smrti. Jirousovým kunsthistorickým textům se ve sborníku věnují Pavla Pečinková a Magdalena Juříková.

Anketní otázky LN ohledně laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého a role současného umění ve společnosti zodpověděl zpěvák Oto Klempíř. Umění je podle něj „komunikačním názorem“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *