Artalk.cz

denní tisk 16. 10. 2014

V Právu vyšla recenze Radka Burdy na výstavu dokumentární fotografky Markéty Luskačové, kterou hostí pražská Leica Gallery. Podle Burdy jde o špatně připravenou výstavu: „Místo vyzobávání drahokamů z autorčiny tvorby, a je jisté, že tam jsou, vidíme na výstavě spleť fotografií podle hesla hlavně ať je toho hodně. Kurátorka bez zjevné chuti pracovat s fotografií jako s hlubokým a uceleným prožitkem, názorem udělala tu netriviálnější věc: poskládala snímky za sebe tak, aby shrnuly každou autorčinu životní etapu, aniž by se zároveň snažila byť jen na sekundu pochopit, v čem spočívá přínos Markéty Luskačové,“ píše recenzent.

Jan Šída se v Právu věnuje výstavě Auto v proměnách času, kterou připravilo Museum Kampa. Výstavě, kterou lze pojmout jako návrat „do časů, kdy slovo automobil bylo jiným výrazem pro krásu“, udělil hodnocení 90%.

Výtvarník Petr Nikl pro mluvil v Mozaice na ČRo Vltava o výstavě Švábení/Průběžné broučí práce v galerii Villa Pellé. Zde jsou prezentovány kresby vytvořené pomocí mechanických švábů, kteří byli součástí Niklovy výstavy v Městské knihovně (zde).

Hlavní zprávou včerejších Událostí v kultuře na ČT bylo předání sbírky negativů prvorepublikového fotografa Alexandra Paula Národnímu archivu, který bude sbírku postupně digitalizovat. O práci svého otce v reportáži mluvil fotograf Prokop Paul (zde).

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *