Artalk.cz

denní tisk 23. 6. 2014

Adam Gebrian se dnes v Respektu zaměřil na českou a slovenskou účast na 14. bienále architektury v Benátkách. Národní pavilon obsadil projekt 2 x 100 mil. m2, který představuje architekturu velkých obytných celků z období 1914-2014. „V instalaci je bohužel zřetelně cítit limit financí, které měli tvůrci k dispozici.“ Vitvar však chválí výkon mezioborového autorského týmu i doprovodný katalog. Česká architektura je představena rovněž v rámci projektu Lifting the Curtain, jež se snaží představit dialog, který v uplynulém století probíhal mezi jednotlivými středoevropskými státy a architekty.

Daniel Konrád v Hospodářských novinách informuje o předevčírem zahájené výstavě Jakuba Matušky (Masker) v pařížské galerii Dukan. Matuška v Paříži představuje devět pláten.

Markéta Stulírova v jihomoravském vydání Deníku přibližuje výstavu Bohumír Matal – Konstruktér barvy, která je do 28. září k vidění v Muzeu města Brna.

Jan Šída v Právu hodnotí výstavu Paříž, Paříž…! Přehlídka v zámeckém pivovaru v Litomyšli nabízí třiadvacet obrazů české meziválečné avantgardy spjatých s Paříží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *