Artalk.cz

denní tisk 21. 6. 2014

Josef Chuchma se na stránkách Lidových novin věnuje dvěma aktuálně probíhajícím výstavám v olomouckém Muzeu umění, jež jsou spojeny s osobností Vladimíra Birguse. Jednou z nich je autorská retrospektiva Vladimír Birgus Fotografie 1972–2014, k níž vyšla také rozsáhlá monografie, druhou pak aktualizovaná verze souboru Vnitřní okruh v současné české fotografii, který Birgus sestavil coby kurátor.

Václav Hnátek v Mf DNES představuje retrospektivu designéra Rostislava Vaňka, která je součástí letošního ročníku brněnského bienále grafického designu. Přehlídka, která představuje vždy pouze stěžejní práce z každého desetiletí od šedesátých let po současnost, je podle Hnátka „zlatým hřebem programu“.

Zdeněk Lukeš tentokrát v Lidovách novinách představuje budovu Ambrožova sboru Církve československé husitské v Hradci Králové od Josefa Gočára. „Josef Gočár zde pracuje nejen s lapidárními tvary, ale i moderními materiály – železobetonem nebo ocelovými prvky. Interiér působí prostě, jak bylo ostatně i požadováno církví, kterou po vzniku samostatné Československé republiky její zakladatel Karel Farský oddělil od té římskokatolické.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *