Artalk.cz

denní tisk 17. 6. 2014

Jan Šída se v dnešním Právu zaměřil na výstavu Alfreda Kubina a Saschy Schneidera nazvanou Démoni ze země nevědomí, kterou připravila Alšova jihočeská galerie. Společným jmenovatelem děl vystavených v Hluboké nad Vltavou je „určitý, možná jen jemně tušený všeobjímající přízrak smrti.“

Hynek Šnajdar ve východočeském vydání Deníku přibližuje výstavu Daniely Baráčkové v českoskalické Galerii Luxfer. Výstava nazvaná Motorové pily strach nabízí jakýsi fragment většího celku, který loni prezentovala Baráčková ve Veletržním paláci při finále Chalupeckého ceny – Smrt, česká malost a současné muzejnictví.

Středočeské vydání Deníku krátce představuje festival Landscape, který od 18. června do 9. září oživí prostory Nákladového nádraží Žižkov. „Rozsáhlý mezioborový Festival Landscape Praha 2014 přiváží do Prahy okolo stovky projektů především z evropských zemí, pod nimiž jsou často podepsáni architekti zvučných jmen. Představí se však i studenti předních českých vysokých škol, které se věnují tématu krajinářské architektury,“ vysvětlil kurátor Dan Merta.

Deníky dnes informují o úmrtí Ultra Violet. Isabelle Collin Dufresne, výtvarnice, spisovatelka, herečka a múza Andyho Warhola zemřela v sobotu 14. června v New Yorku ve věku osmasedmdesáti let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *