Artalk.cz

denní tisk 14. 6. 2014

Aktuální výstavu grafika Jana Vičara v pražském Colloredo-Mansfeldském paláci (GHMP) představuje na stránkách Mf DNES Václav Hnátek. Výstava nazvaná Chtěl jsem být generál, ale válka byla příliš krátká, odráží Vičarovy zážitky z období, kdy pracoval v Německu jako pečovatel bývalého příslušníka nacistických SS.

Zdeněk Lukeš tentokrát v Lidových novinách představuje komplex školních budov, které byly realizovány podle návrhů Josefa Gočára v letech 1924 až 1929 v Hradci Králové. „Gočárovi se ve druhé polovině 20. let podařilo vytvořit v Hradci Králové unikátní soubor škol v zeleni s moderními dispozicemi, velkými okny i nadstandardním vybavením. „Holandská“ architektura režné cihly se pak ukázala jako nadčasová a z hlediska údržby výborná.“

O opravách a plánovaném otevření vily architekta Otty Rothmayera v pražských Střešovicích informuje středočeská mutace Práva. Vilu z konce 20. let minulého století odkoupilo roku 2008 město. K zpřístupnění vily by mělo dojít v příštím roce.

Ve čtvrtek představil René Roubíček v Kamenickém Šenově nový křišťálový objekt nazvaný Expo na druhou, který uvidí návštěvníci světové výstavy Expo 2015 v Miláně. Vice najdete na stránkách Mf DNES a Práva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *