Artalk.cz

28. 5. 2014 / Martin Kohout, Richard Nikl, Palo Fabuš, David Kořínek: Já bych ty post-internety zakázala

Martin Kohout, Richard Nikl, Palo Fabuš, David Kořínek / Já bych ty post-internety zakázala / Národní galerie v Praze: Veleteržní palác, Café Jedna / Praha / 28. 5. 2014 v 20h

unnamed

Já bych ty post-internety zakázala

středa 28. 5. 2014, 20.00

Cafe Jedna, Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 530/47, Praha 7, 17000

PANELOVÁ DISKUZE O ROZHRANÍ ŽIVOTA A UMĚNÍ PO VPÁDU WEBU 2.0.

Hosté: Martin Kohout, Richard Nikl, Palo Fabuš, David Kořínek

Už nemá smysl, aby se umělci snažili vyrovnat s pojmem internetové kultury. Ta se dnes stala prostě kulturou. Post-internet, zejména v kontextu umění, je možné chápat jednoduše jako pojem, který zahrnuje digitalizaci a decentralizaci celého současného umění prostřednictvím internetu, stejně jako upuštění od specifičnosti nových médií. Distinkce online/offline ztratila smysl, kulturní produkce je postavená na ruinách fyzického prostoru, zasíťovaná ve všudypřítomném autorství. Jsme účastníky seismické transformace produkce, distribuce a sociální organizace uměleckého provozu. Postinternetové umění jako narcistický levoboček konceptuální estetiky a nových médií anebo brand současného kulturního průmyslu?

Množina jevů označovaných jako post-internet si vysloužila pro určitý virální aspekt i neúspěšný idiom „meme art“. Skrz samotný název této diskuse promlouvá nejznámější český mem za mnohé umělce. Nabízí se i jiná devadesátková para/fráze s iniciačním potenciálem pro panel i českou uměleckou scénu: Chceme internet bez přívlastků!

Moderují: Martina Poliačková, Lumír Nykl

AFTERPARTY start 22:00

skeumorphs

TOLE

dzurillah

Design: Martin Groch

Organizace: Galerie KIV (Jana Pavlová, Eva Slunečková, Jitka Šosová, Tomáš Klička)

https://www.facebook.com/GalerieKIV?fref=ts

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *