Artalk.cz

denní tisk 15. 5. 2014

Regionální mutace Práva a Mf DNES upozorňují na výstavu Sexplicit on Tour, která je do 15. září k vidění v prostorách Novákových garáží v centru Hradce Králové. Přehlídka prezentující díla 38 umělců, „sleduje rozmanité přístupy a pohledy na lidské tělo, a to v jeho přirozenosti i nepřirozenosti. Především pak v intimním aktu sexuální touhy, ve své erotické, mnohdy provokativní a provokující kráse,“ uvedla kurátorka Veronika Zajačiková.

Hospodářské noviny informují o retrospektivní výstavě Tomáše Císařovského v litomyšlské Galerii Miroslava Kubíka. Přehlídka s názvem Tichá dohoda je podle autorky článku Lenky Lindaurové „tichá až příliš“, Císařovský by si zasloužil větší pozornost: „Podobné ohlédnutí realizovali loni v brněnské Wannieck Gallery, ale z obou výstav je zřejmé, že Císařovského práce jsou na rekapitulaci zralé a že by měly být představeny v celé své šíři a rozhodně v Praze.“

Marcel Fišer se ve svém textu pro západočeské vydání Deníku zaměřil na aktuální výstavu Vladimíra Hanuše v chebské Galerii výtvarného umění. Expozice nazvaná Krajina zevnitř je průřezem autorových prací z let 1991 až 2014. „Přestože se jeho obrazy na první pohled jeví jako zcela abstraktní, tj. že by mohly být namalovány prakticky kdekoliv, třeba i v kontextu zcela jiné kultury na druhém konci světa, opak je pravdou: jsou pevně ukotveny v místě svého vzniku, v jeho domě na polosamotě u vsi Debřece,“ píše Fišer.

Český fotograf Jiří Jírů představí od zítřka do 6. června v prostorách pražské Staroměstské radnice výběr ze svého celoživotního díla. U příležitosti konání výstavy fotografa pro Reflex vyzpovídala Hana Benešová.

Zajímavou osobnost Lukáše „Musy“ Musila přibližuje ve svém článku pro Reflex Petr Vrabec. „Ve dvaadvaceti letech se vzdal slibné kariéry hokejového gólmana. Stal se z něj intuitivní tatér. V době, kdy patřil k nejvyhledávanějším osobnostem svého oboru, tetování výrazně omezil a začal malovat obří duchovní obrazy… Uvažuje o performanci. O konceptech. Začíná spojovat tetáž s obrazy. Plánuje tetovat lidi podle jejich osobnosti a chování, pak k tomu malovat obraz. Uvažuje o akcích, jež by to celé pospojovaly,“ vypočítává Musovy aktivity a plány Vrabec. Článkem se prolínají postřehy Musova kamaráda Pavla Eichlera a výtvarníka Romana Týce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *