Artalk.cz

denní tisk 17. 4. 2014

Peter Kováč dnes v Právu recenzuje výstavu Bohuslava Reynka, kterou do června hostí Valdštejnská jízdárna. Podle Kováče jde o „mimořádně působivou bilanci“ Reynkova grafického díla. „Krok za krokem se ve Valdštejnské jízdárně můžeme vnořit do Reynkova originálního světa. Lze vidět i postup jeho práce – zkušební tisky, variace motivů, uplatnění různých barev. Organizátoři udělali i pokusy s tím, že několik motivů zvětšili do velikosti billboardů, a přesto kompozice neztratily svou něhu i jakousi citovou diskrétnost.“

Právo přináší rozhovor s Tomášem Pospěchem, který před nedávnem vydal publikaci Myslet fotografii. Hlavním tématem rozhovoru se tedy stala právě tato kniha zaměřená na proměny psaní o české fotografii ve druhé polovině 20. století.

V Právu si můžete rovněž přečíst rozhovor s Adélou Kándlovou, vnučkou fotografa Ladislava Sitenského a zároveň kurátorkou jeho výstavy Zoufalství a naděje. Kándlová hovoří především o aktuální výstavě ve Strahovském klášteře a o válečných a poválečných osudech svého dědečka.

Ode dneška NG znovu zpřístupnila expozice Umění starověku a Umění Asie v paláci Kinských. „Kolekci, částečně obměněnou, doplňuje výběr ze sbírek Národního muzea, Náprstkova muzea a Univerzity Karlovy,“ informuje dnešní Právo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *