Artalk.cz

denní tisk 12. 4. 2013

Tématem sobotní Orientace Lidových novin se stala otázka, zda malé děti patří do „chrámů umění“. Na konci textu Martiny Bulákové, jež rozebírá různé příklady lektorských programů zaměřených na nejmenší diváky najdeme pochopitelnou odpověď: „Muzea a galerie, zejména ty, které se soustřeďují na nedávnou či současnou uměleckou tvorbu a stávají se živými centry kreativity, dnes napomáhají lépe chápat nejen umění, nýbrž i svět kolem nás – jeho vizualitu, stereotypy, utváření mínění. A začít kultivovat vnímání a kreativitu i těch nejmenších se zdá být opravdu smysluplnou činností muzeí a galerií.“

LN dále upozorňují na výstavu V zákopech I. světové války pořádanou Armádním muzeem na Žižkově. Unikátními exponáty této výstavy budou velká zrestaurovaná plátna malovaná československými legionáři v Rusku, která soužila jako poutče na různé kulturní akce.

Mf Dnes si všímá další provokativní výstavy galerie Artwall. Slovenská skupina Kassaboys zde prezentuje plakáty, které reagují na aktuální dění na Ukrajině a vyzývají k referendu o připojení Podkarpatské Rusi k fiktivní republice Verchovina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *