Artalk.cz

denní tisk 27. 2. 2014

Lidové noviny přinášejí rozhovor s výtvarnicí Kateřinou Šedou. Už čtyři roky pracuje na projektu Od nevidím do nevidím, do kterého zapojuje obyvatele Bedřichovic u Brna. O zmíněném projektu, jeho začátcích i o poslední akci, kterou je přestěhování inventáře bedřichovického kulturního domu do Moravské galerie v Brně si s Šedou povídala Judita Matyášová.

O dokončení přestavby libereckých městských lázní na nové sídlo Oblastní galerie informují Lidové noviny a MF DNES. První návštěvníci se mohou do zrekonstruovaných prostor podívat v pátek v deset dopoledne. „Galerie je stylově uvítá zbrusu novou výstavou, nazvanou Plavci; ta nabídne výtvarná díla, která spojují témata plavání a voda,“ píší v MF DNES. „Během prvních tří dnů budeme mít snížené vstupné. Otevřeno bude od deseti dopoledne do pěti hodin odpoledne,“ uvedl ředitel Oblastní galerie Jan Randáček.

Petr Kováč hodnotí pro Právo výstavu Na okraji davu, která je aktuálně k vidění ve výstavní síni „13“ Západočeské galerie v Plzni. Přehlídka představuje české malířství a sochařství 19. století. „Tématem jsou rub a líc průmyslové revoluce, útisk a sociální vzdor, bohémství a osamělost umělce, periferie velkoměstské kultury.“ Prohlédnout si můžete díla Mánese, Alše, Myslbeka, Muchy, Švabinského nebo Marolda. Kováč dává výstavě 80%.

Josef Chuchma napsal pro Lidové noviny článek o letošním vydání Ročenky ART+. Ročenka vyšla už popáté, poskytuje přehled o aukčních prodejích v České republice během uplynulého roku. „Tuzemským aukčním trhem vloni během celkově šesti desítek aukcí prošlo na dvacet tisíc děl, za něž se utratilo rekordních 946 milionů korun, což je oproti předloňsku nárůst o sedm procent,“ shrnuje Chuchma, který dále v textu mimo jiné uvažuje o trendech v oblasti obchodu s uměním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *