Artalk.cz

denní tisk 31. 1. 2014

O výstavě ruského umělce Avděje Ter-Oganjana v Tranzitdisplay píše Filip Šenk v Lidových novinách. Ve svém textu se zamýšlí hlavně nad díly, která odkazují k ikonám konceptuálního umění Marcelu Duchampovi a Pieru Manzonimu. V závěru se ptá, zda další tázání po smyslu umění navazující na Duchampa není jen „jazykem prázdných otázek“.

V Právu vyšel rozhovor s Romanem Týcem, který aktuálně vystavuje v Dvorak Sec Contemporary. O výstavě nazvané …jen blbni, zkazíš to všem umělec říká: „…Návštěvník by se měl stát na chvíli dítětem a já mu spíše jen nahazuji určité indicie. Výstava je také má bilance. Je mi čtyřicet let, intenzivně mě zajímá problém svobody, a proto pracuji s tématem plotu. Každý přece ví, že plot můžeme přelézat. Naší svobodě brání naše vlastní mysl, ne ploty.“

Víkend Hospodářských novin láká na výstavu Josefa Šímy, a společnou výstavu Václava Boštíka a Michala Raného, které obě probíhají v Praze. „Nejlepší je projít si obě výstavy v jednom dni, pak se nejlépe ozřejmí, jak hodně spolu souvisejí. Michal Ranný i Václav Boštík našli v Josefu Šímovi a jeho vizi jednotného světa svůj vzor,“ píše Naďa Klevisová.

Středočeská Mf Dnes otiskla článek rozebírající zrušení Galerie Gate. Zrušení informačního centra, které s galerií sdílí prostory i zřizovatele, se připravovalo delší dobu a spolu s ním přišel i náhlý konec galerie, kde měla ještě měsíc probíhat výstava zátiší ze sbírek obrazárny Strahovského kláštera.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *