Artalk.cz

denní tisk 1. 7. – 4. 7. 2013

V pondělí si v novém vydání Respektu můžete přečíst článek Karolíny Vránkové o nizozemském architektovi Winym Maasovi, který předminulý týden vystoupil na konferenci reSITE v pražském centru DOX. V tomtéž týdeníku pak Jan H. Vitvar informuje o výstavě malíře Raqiba Shawa v Galerii Rudolfinum. Pražská mutace MF DNES přináší zprávu o protestech proti bourání hotelu Praha na Hanspaulce.

K tématu demolice hotelu Praha se v krátkém textu vrací i úterní vydání středočeské mutace Práva. Klára Kubíčková hodnotí v MF DNES výstavu Kostlivec v rajské omáčce, která je aktuálně k vidění v brněnské Wannieck Gallery. Galerie v rámci výstavy prezentuje některé dosud nevystavené obrazy a kresby ze svého depozitáře. Jihočeská mutace Deníku pak zve do českokrumlovského Egon Schiele Art Centra na výstavu malíře Josefa Bolfa nazvanou Intimissimo.

Čtrnáctideník A2 přenáší ve středu ve svém novém vydání několik zajímavých textů. Michal Novotný napsal kritický článek o Pražském bienále. Daniela Kramerová si ve svém textu o možnostech a smyslu instalačních postupů u výstav klade otázku, zda umělecké ambice a nezaměnitelný rukopis některých architektů nemůže zastínit prezentovaná díla. O smyslu a úrovni výtvarné výchovy na školách uvažuje v článku „Výtvarná výchova v poločase rozpadu“ Ondřej Fuczik.

Všechny velké deníky (MF DNES, HN, LN, Právo) informují ve čtvrtek o kontroverzním rozhodnutí odstupující ministryně kultury Aleny Hanákové, která pozastavila předběžnou památkovou ochranu domu na rohu pražského Václavského náměstí a Opletalovy ulice, čímž de facto posvětila jeho demolici. Deník E15 přináší recenzi na výstavu Judita na Kampě: Klimt / Mucha / Kupka v pražském Museu Kampa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *