Artalk.cz

TZ: Expanded Performance_Verze1_Cynická láska podle Starého zákona

Expanded Performance_Verze1_Cynická láska podle Starého zákona / Tomáš Hodboď, Martina Růžičková a Martin Cáb / Galerie K4 / Praha / 4. 12. 2012 – 3. 1. 2012

Expanded Performance_Verze1_Cynická láska podle Starého zákona

Galerie K4, Celetná 20, Praha 1

5.12. 2012 – 3.1. 2013

První veřejná prezentace dlouhodobého projektu Expanded performance se zabývá vztahem živé akce a jejího záznamu. Pokládá si otázku, kdy samotný záznam přestává být odkazem k uplynulé akci a stává se uměleckým dílem své vlastní vizuální podmanivosti, nositelem autentických významů. Současně se zajímá o to, zda proces dokumentování živé akce dává příležitost k jejímu mytizování, k rozostření hranic mezi realitou a legendou.

Zatímco Expanded performance představuje více méně kurátorskou, racionalizující linku výstavy, její druhý název Cynická láska podle Starého zákona odkazuje k niterným, individualizovaným tématům jednotlivých autorů. Trojúhelník zde hraje více-významovou roli. Je geometrickým útvarem představujícím specifický způsob abstrakce živé akce, zároveň asociuje náboženský význam trojjedinosti, je symbolem inter-personálních vztahů, lásky k přítomnému i minulému.