Artalk.cz

14. 6. 2012 / Přednáškový blok zaměřený na problematiku malých neziskových galerií v České republice

Přednáškový blok zaměřený na problematiku malých neziskových galerií v České republice / Kurt Gebauer, Jiří Hůla, Gabriela Bukovinská-Kotíková, Karel Matouš Zavadil, Lenka Sýkorová a Eva Mráziková / Centrum současného umění DOX: Archiv výtvarného umění Jiřího Hůly / Praha / 14. 6. 2012 od 18h

FUD UJEP v Ústí nad Labem a galerie Makráč v Praze ve spolupráci s Archivem výtvarného umění Jiřího Hůly Vás zvou na přednáškový blok zaměřený na problematiku malých neziskových galerií v České republice dne 14. 6. 2012 od 18:00 v Archivu výtvarného umění Jiřího Hůly v Centru současného umění DOX v Praze.

Přednášející:

Kurt Gebauer, vedoucí v ateliéru sochařství Vysoké školy uměleckoprůmylové v Praze. Představí galerii Makráč po roce 1989.

Jiří Hůla, Archiv Jiří Hůla. Situace na české galerijní scéně před i po roce 1989.

Gabriela Bukovinská-Kotíková, kunsthistorička, kurátorka Galerie Jelení. Představí Galerii Jelení a nový katalog galerie.

Matouš Karel Zavadil, přednášející na Fakultě humanitních studií Karlovy univerzity v Praze. Představí galerie a státní instituce věnující se prezentaci současného umění v návaznosti na VIP zóny.

Lenka Sýkorová, kunsthistorička, přednášející na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Prezentace projektu mapující součastnou nezávislou galerijní scénu.

Eva Mráziková, přednášející na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Prezentace projektu Kampaň: Bojíte se současného umění?, na kterém se podílela s Martinem Mrázikem.

Na závěr přednáškového bloku bude pokřtěna kniha Konečně spolu navazující na projekt Action Galleries /www.actiongalleries.info/

Pod záštitou: Ústavu makromolekulární chemie AV ČR Praha, Archivu výtvarného umění Jiřího Hůly a FUD UJEP v Ústí nad Labem.

40 let galerie Makráč/Makrokoule
více na: http://www.imc.cas.cz/cz/umch/vystava.htm

Archiv výtvarného umění Jiřího Hůly
více na: http://www.artarchiv.cz/