Artalk.cz

denní tisk 15. 5. 2012

Dnešní tisk byl na informace z výtvarného světa poněkud chudší, přinášíme tedy pouze tři zprávy:

Jihomoravská mutace Mf Dnes i Brněnský deník si všímají plánu Fakulty výtvarných umění VUT zřídit v prostorách podchodu pod brněnským hlavním nádražím galerii. V podchodu by mohly být už od září umístěny panely s malbami a grafikami mladých umělců. „Chceme upozornit na problematickou část veřejného prostoru města. Podchod patří mezi hlavní tepny a propojuje historické jádro Brna s jeho jižní částí,“ vysvětlil rektor univerzity Karel Rais. K oživení podchodu by měly pomoci také peníze získané z včerejší aukce děl výtvarníka a prorektora brněnského VUT Petra Kvíčaly.

V prostorách berlínské Akademie umění je do 17. 6. k vidění výstava John Cage a…“ výtvarní umělci – vlivy a podněty. Jeden z nejvýznamnějších skladatelů 20. století je zde prezentován prostřednictvím výtvarného umění. Cageovy vlastní výtvarné práce jsou představeny v kontextu děl významných umělců 20. století (na výstavě jsou k vidění např. práce Hanse Arpa, Vasilije Kandinského, Marcela Duchampa, Roberta Rauschenberga, Nama June Paika a dalších). O výstavě informuje Tomáš Glanc v dnešních Lidovkách.

V karlovarské mutaci Mf Dnes si můžete přečíst rozhovor s ředitelem chebské Galerie 4 Zbyňkem Illkem. Hovoří se především o festivalu Chebské dvorky, který bude zahájen za necelý měsíc, potrvá od 6. do 9. června. Prezentace výtvarníků a fotografů doplní divadelní představení, filmové projekce, koncerty.