Artalk.cz

TZ: Art for Life / Dražba obrazů a fotografií předních autorů podpoří prevenci HIV/AIDS

Art for Life / The ICON Hotelu/  Praha / 24. 11. 2011 od 19:00 

Dražba obrazů a fotografií předních autorů podpoří prevenci HIV/AIDS

Praha 21. listopadu 2011

Už ve čtvrtek mají čeští sběratelé možnost získat za zlomek ceny obrazy a fotografie současných předních výtvarných umělců. Víc než dvě desítky zajímavých jmen nabízí dražba občanského sdružení Art for Life, jejíž výtěžek je určen na prevenci HIV/AIDS. Díla, která malíři a fotografové jako Michael Rittstein, Tomáš Císařovský, Tereza z Davle, Michal Singer a další darovali Art for Life, o.s., jsou k mání od 600 korun. Dražba se uskuteční 24. listopadu od 19:00 v The ICON Hotelu (V jámě 6, Praha 1).

Art for Life připravuje dražbu uměleckých děl už čtvrtým rokem. Letos je její výtěžek určen mimo jiné na besedy o HIV/AIDS na školách. Art for Life, o.s. tím reaguje na strmý příbytek HIV pozitivních osob v Česku.

Na předaukční výstavě se představí díla umělců čtyřech generací – talentovaní, úspěšní, mladí umělci (Jan Gemrot, Lukáš Miffek, Jaroslav Valečka, Pasta, Markéta Urbanová) včetně studentů vysokých uměleckých škol, respektovaná střední generace českých i zahraničních umělců (Michal Pěchouček, Eugenio Percossi, David Saudek, Tereza z Davle), dále ti nejslavnější žijící čeští výtvarníci (Michael Rittstein, Tomáš Císařovský, Jiří Anderle, Michal Singer, Pavel Kryz) a poprvé také díla již nežijících legend české fotografie (Václav Chochola, Karel Ludwig) díky laskavému přispění B a M Chochola ARCHIV.

„Vyvolávací cena těchto děl je v průměru o více než 50% oproti prodejním cenám. Sběratelé tak mají jedinečnou příležitost obohatit své sbírky za velmi příznivých podmínek a navíc pomoci dobré věci,“ uvedl kurátor výstavy Martin Kámen. Doplnil, že předaukční výstava začala už 1. listopadu zároveň se zahájením čtvrtého ročníku projektu Art for Life v The ICON Gallery v Praze. Někteří umělci, například Jan Gemrot nebo Michael Rittstein s Art for Life spolupracují dlouhodobě, další se letos podařilo pro projekt získat poprvé. „Jsme rádi, že umělci reagují kladně a často nabídka ke spolupráci přichází od nich. Právě na spojení umění a pomoci dobré věci je Art for Life založeno,“ poznamenal Kámen.

Art for Life během listopadu nabízí více než desítku kulturních akcí. V sobotu 26. listopadu vystoupí v Pálffy paláci v Praze operní pěvci v čele se sólistou Státní opery Praha Miguelangelem Cavalcantim na koncertě Fantom v opeře, jehož hostem je také Bára Basiková. Ve středu 30. listopadu se pak uskuteční závěrečný večer Art for Life Night, na němž bude oznámen výtěžek listopadové benefice.

Díla ke stažení:

http://www.artforlife.cz/index.php?page=art-2012

http://www.uschovna.cz/zasilka/D1VFRICAMURNRJDH-DNX