Artalk.cz

TZ: Pavel Beneš

Pavel Beneš: conejvíc, Altán Klamovka, Praha, 16. 4. – 10. 5. 2009

PavelBenes_conejvic_tisk.indd

Vystavuji v altánu Klamovka vše, co se mi za léta mé profesionální kariéry grafika (1985-2009) podařilo dohledat, neztratil či nerozdat.
Touto výstavou se navíc vracím do míst, v nichž jsem strávil podstatnou část svého života: školáctví i bouřlivou pubertu a pak i studia na VŠUP. Nad parkem jsem chodil do první až páté třídy, pod parkem do základní, na opačném konci Klamovky jsem v dětství v zimě boboval a v létě si hrál na indiány. Později jsem trávil nejeden večer v legendární hospodě uprostřed parku nejen jako spřízněnec kapel OPN, Psí vojáci, Garáž nebo PPU, ale i jako člen Křiku.
Výstavu nelze nijak tematicky definovat, zahrnuje všechny existující práce, které jsem jako grafik za těch téměř pětadvacet let udělal a neztratil, nerozdal nebo nenechal zmizet na nečitelných archivních discích, a lze vidět celý můj repertoár od nejmenších vizitek, přes loga, knížky, katalogy a výstavní projekty až po billboardy.
Takhle malá galerie – objem altánu je necelých 28 metrů krychlových – ještě nikdy nehostila podobně obsáhlou a velkou expozici, stejně jako tak velkého autora (201 cm).
Pavel Beneš