Artalk.cz

TZ: Art Ceramics

Art Ceramics / Galerie U Prstenu / Praha / 10. 10. – 9. 11. 2018

Výstava ART CERAMICS představuje tvorbu 29 výtvarníků – členů spolku Sdružení výtvarných umělců keramiků. Spolek Sdružení výtvarných umělců keramiků (SVUK) je nezávislá, profesní, výběrová organizace s vlastní právní subjektivitou, která byla založena v roce 1990. SVUK působí na území České republiky a svou činností vytváří podmínky pro uměleckou tvorbu svých členů. Pořádá výstavy, přednášky a besedy související s keramickou tvorbou a její propagací. SVUK je v současnosti největší odborná platforma sochařů a designérů pracujících s keramickým materiálem v České republice. Jejími členy jsou přední osobnosti české keramické tvorby včetně členů zastoupených v mezinárodní organizaci AIC.

Výstava ART CERAMICS mapuje aktuální dění v oblasti volné keramické tvorby a keramického designu členů SVUK. Výstava volně navazuje na předešlé výstavy „ARTCERAMICS“ počínaje výstavou z roku 2012 v Novoměstské radnici v Praze a v loňském a letošním roce výstavou v Internationales Keramik-Museum Weiden a Muzeu Chodska v Domažlicích.

Na výstavě se setkávají rozmanité výtvarné názory a generační konfrontace. Návštěvník bude mít možnost shlédnout vedle sebe široké spektrum prací a porovnat rozdílné přístupy k výtvarné tvorbě.

Vystavující:

Bašková Štěpánka, Čermák Stanislav, Čermáková Hana, Devínská Edita, Dias Marek, Hodinová Eva, Chovanec Ivo, Jarkovský Pavel, Kořistková Zuzana, Kos Martin, Kosová Daniela, Košnářová Jarmila, Kovaříková Ludmila, Krejzová Jana, Lstibůrková Hana, Monhartová Magdalena, Oliva Miroslav, Potůčková Naděžda, Rajdl Pavel, Roučka Eva, Samohelová Helena, Svoboda Miloslav, Šafr Jaroslav, Šerák Václav, Šilar Lubomír, Vach Gabriel st., Vágner Václav, Vlček František, Wernerová Jitka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *