Artalk.cz

Východočeská galerie v Pardubicích otevřela nový ateliér pro děti

Východočeská galerie v Pardubicích dnes otevřela tvůrčí ateliér v nových prostorách na Pernštýnském náměstí. Sídlí v historickém domě navazujícím na Dům U Jonáše, kde galerie vystavuje. Oba objekty jsou v patře propojeny probouraným vchodem, kudy budou lidé do tvůrčích dílen chodit. Ve srovnání s dosavadním ateliérem v Domě U Jonáše se plochy zvětšily zhruba třikrát, řekla dnes novinářům ředitelka galerie Hana Řeháková.

„Tím zásadním rozhodnutím, které podpořilo lepší podmínky, bylo rozhodnutí přijaté v loňském roce, kdy byl pronajat tento prostor bývalé kavárny Apatyka. Rozhodli jsme se, že zde vybudujeme lepší a kvalitnější zázemí pro naše stálé návštěvníky,“ uvedla Řeháková. Dosavadní dílny navštěvovalo ročně kolem 6000 lidí z Pardubic i okolí.

V tvůrčím ateliéru se budou konat výtvarné dílny, animační programy a workshopy. Určeny jsou jak skupinám dětí z mateřských, základních a středních škol, tak individuálním návštěvníkům každého věku. Některé kurzy jsou speciálně koncipované pro seniory. Během prázdnin galerie organizuje také celodenní výtvarné dílny a příměstské tábory. V ateliéru je k dispozici i dětská herna a konat se zde budou i přednášky.

Dům U Jonáše, kde má galerie výstavní prostory, je od Vánoc zavřený. V budově prasklo vodovodní potrubí a voda poničila zdi, dochované renesanční fresky, podlahy i některá vystavená díla. Část zprovozněné galerie se veřejnosti otevře na jaře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *