Artalk.cz

Některým brněnským muzeím a galeriím loni vzrostla návštěvnost

Brněnská muzea mohou být s loňským rokem spokojená. Návštěvnost oproti předcházejícímu roku výrazně vzrostla Muzeu města Brna i Technickému muzeu, stejně jako Moravské galerii. ČTK to zjistila od mluvčích kulturních institucí.

Do Muzea města Brna loni přišlo 175.661 lidí, což znamená rekord, řekl ČTK mluvčí Michael Kalábek. V roce 2016 muzeum přilákalo téměř 167.000 lidí, o rok dřív jich bylo asi 150.000.

Muzeum spravuje hrad Špilberk, vilu Tugendhat a Měnínskou bránu. Nejvíce lidí přichází na hrad, kde jsou přístupné kasematy, stálé i dočasné expozice. Loni si tam lidé mohli prohlédnout výstavy věnované stavební historii Brna nebo kouzelnému světu počítačových her. Muzeum ukázalo také dílo slavného francouzského umělce maďarského původu Victora Vasarelyho.

Výrazný nárůst zaznamenalo i Technické muzeum, kam loni přišlo 155.752 lidí. Pro srovnání, předloni jich bylo téměř 129.000, uvedla mluvčí muzea Šárka Motalová.

Moravská galerie už před týdnem informovala, že pro ni byl rok 2017 nejúspěšnější v historii. Vykázala návštěvnost téměř 140.000 lidí, v předcházejícím roce přilákala 114.976 návštěvníků. Galeristé úspěch přičítají například výstavě Kmeny 90, pomohly také akce pro rodiny a rostoucí zájem škol o vzdělávací programy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *