Artalk.cz

Moravská galerie v Brně zaznamenala rekordní návštěvnost

Pro Moravskou galerii v Brně byl rok 2017 nejúspěšnější v historii. Vykázala návštěvnost téměř 140.000 lidí, v předcházejícím roce přilákala 114.976 návštěvníků. Galeristé úspěch přičítají například výstavě Kmeny 90, pomohly také akce pro rodiny a rostoucí zájem škol o vzdělávací programy. ČTK to dnes sdělila mluvčí galerie Michaela Paučo.

Moravská galerie spravuje Uměleckoprůmyslové muzeum, Pražákův a Místodržitelský palác v centru Brna a také Jurkovičovu vilu v Žabovřeskách a rodný dům Josefa Hoffmanna v Brtnici u Jihlavy.

Loňský projekt Kmeny 90 věnovaný alternativním subkulturám předminulé dekády navštívilo 30.000 lidí, zahájení pod širým nebem v Husově ulici přilákalo 6000 lidí. Pozornost poutal také růžový tank Davida Černého, který se Moravské galerii povedlo dovézt z Vojenského technického muzea v Lešanech u Prahy. Vystavila jej jako součást Kmenů 90 na Komenského náměstí.

Moravská galerie loni prezentovala také staré umění, třeba bohatou sbírku moravského rodu Salm-Reifferscheidtů, dále tvorbu romských umělců, dílo Mariana Pally nebo práce finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého.

„V roce 2018 bude zavřená stálá expozice v Uměleckoprůmyslovém muzeu a chystáme se i na uzavření celé budovy z důvodu rekonstrukce. Proto tak vysoká čísla v budoucích dvou letech neočekáváme, naopak vysokou návštěvnost si slibujeme od výstavy Avant Garde na brněnském výstavišti, na níž se Moravská galerie podílí,“ uvedl ředitel galerie Jan Press.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *