Artalk.cz

denní tisk 3. 1. 2017

Marek Kočovský přináší v Mladé frontě DNES informaci o snahách organizace Czech National Trust o. p. s. a oddělení památkové péče města Příbram o záchranu chátrajícího renesančního zámku v Rožmitále pod Třemšínem. Majitel zámku Roderick Marshall dlouhodobě nejeví zájem o komunikaci s příslušnými orgány památkové péče ani rekonstrukci objektu. Byla proto vytvořena petice, která spolu s otevřeným dopisem byla zaslána nejen majiteli, ale i Národnímu památkovému ústavu a rožmitálskému zastupitelstvu.

V novém vydání časopisu A2 vychází minirecenze Petry Willerthové na výstavu Vlastislav Hofman: Pocta invenci v GVU Ostrava. Výstava si kladla za cíl představit Hofmanovo komplexní dílo s akcentem vztahu autora k Ostravě, což se podle názoru Willerthové podařilo, i když je výstava místy koncepčně nejednotná, zejména při porovnání expozice v přízemí a prvním patře. „Oproti spodnímu patru se zde bohužel vytrácí ucelenější myšlenkový koncept…“

Před rokem získala prostřednictvím církevních restitucí katolická církev zpět myslivnu Doubrava, odpočinkové sídlo královéhradeckého biskupa Josefa Doubravy, která vznikla podle návrhu architekta Josefa Fanty v roce 1906. Jak informuje Radek Latislav v Mladé frontě DNES, královéhradecké biskupství má v plánu v nejbližší době zchátralou památku opravit. „Máme hotovou projektovou dokumentaci na opravu celého objektu (…). Jakmile budou vyřízeny další náležitosti včetně výběrového řízení, začne se budova opravovat.“ sdělil mluvčí biskupství Jakub Sršeň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *