Artalk.cz

denní tisk 8. 11. 2017

Byla dokončena oprava české ambasády v Londýně, informuje Tereza Šídlová v Hospodářských novinách. Ambasáda je zároveň sídlem Českého centra, CzechTrade a CzechTourism, její oprava začala před 2 roky a celková cena se vyšplhala na 130 milionů korun. Slavnostní otevření proběhne za 2 týdny a bude zahrnovat velkou výstavu současného českého umění.

Do Plzně dorazil soubor 21 amerických Venuší od Ladislava Sutnara, píše Mladá fronta DNES a Ivan Blažek v deníku Právo. Nejprve budou od 10. listopadu do 9. prosince vystaveny na výstavě CXX LS v univerzitní galerii, poté je čeká restaurování a výhledově vystavení v plánované nové budově Západočeské galerie.

V litoměřickém muzeu bude zítra zahájena výstava Tajemství barokní knihy. Návštěvníci si nejen budou moci prohlédnout autentické ukázky barokních knih, dozvědí se i o postupu jejich výroby a jak jsou knihy dnes restaurovány. Nejvzácnějším exponátem bude kniha, která se datací tématu výstavy vymyká, ale kurátorka Kristína Sedláčková se rozhodla ji i přesto zařadit – jedná se o překlad Matoušova evangelia od knihtiskaře Ondřeje Dušíka z roku 1542. Informaci přinesl Pavel Křivohlavý v regionální mutaci Mladé fronty DNES.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *