Artalk.cz

denní tisk 3. 11. 2017

V pražském Domě fotografie vystavuje Pavel Baňka dosud nezveřejněný soubor portrétů. „Přestože Pavel Baňka mluví o portrétech jako o dokumentu, tedy záznamu čehosi pomíjivého, neplánovaného, snímky mají kvalitu klasických ateliérových podobizen,“ píše Magdalena Čechlovská v magazínu ego! Hospodářských novin.

Společnost Collegium Bohemicum vybrala administrátora veřejných zakázek připravované expozice Naši Němci v ústeckém muzeu. Ta má být hotova do konce příštího roku, bude se však aktualizovat architektonický projekt a vybírat se bude i nový kurátor. Projekt se táhne řadu let a je s ním spojena kontroverze s odvoláním někdejší ředitelky Blanky Mouralové. Kauze se věnuje severočeská MfDnes.

Ve Valdštejnské jízdárně bude otevřena výstava sbírek Ferdinanda II. Habsburského. „Největší Ferdinandův přínos spočíval v mecenášství a podpoře umění a vědy. Jeho ambraská sbírka, k níž se naplno vrátil po pobytu na Pražském hradě, se stala prvním muzeem moderního střihu na světě. Skládala se z knihovny, kunstkomory a zbrojnice, pro které vyhradil samostatné budovy,“ píše v Lidových novinách Pavel Vokatý, který o výstavě informuje.

Obsáhlejší text lákající na výstavu napsala Magdalena Čechlovská do Hospodářských novin. Článek obsahuje především citace několika autorek výstavy, která se bude otevírat dnes večer.

Projekt Zlatého vejce pro Revoluční ulici v Praze radnice Prahy 1 odložila. Stavba měla vzniknout na místě malého parčíku a měla sloužit pro potřeby vystavení Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Se záměrem však od počátku nesouhlasí řada odborníků, ale ani magistrát. Více v pražském vydání MfDnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *