Artalk.cz

6. 11. 2017 / Visiting Editors #5 – Mark Minkjan: Failed Architecture

Visiting Editors #5 – Mark Minkjan (Amsterdam): Failed Architecture / Galerie VI PER / Praha / 6. 11. 2017 v 19h

VISITING EDITORS 2017 praha2

Visiting Editors #5 – Mark Minkjan: Failed Architecture

Galerie VI PER, 6. 11. 2017, 19:00

Přednáška a diskuse s Markem Minkjanem, spolu zakladatelem a šéfredaktorem blogu Failed Architecture – Researching Urban Failure.

Mark Minkjan (1985) je urbánní a architektonický geograf, kterého zajímá vztah mezi vystavěným prostředím a společností. Studoval urbánní geografii, ekonomii a sociologii na Amsterdamské univerzitě, je členem Non-fiction – kanceláře pro kulturní inovaci (http://non-fiction.nl/). Editoval a přispěl do několika publikací a webů, píše rovněž pro The Guardian a VICE. Mark Minkjan je spoluzakladatelem nadace Failed Architecture. Pro období 2015–2016 získal grant Dutch Creative Industries za svoji ambici tvořit stravitelné formy architektonické kritiky pro široké publikum. Je vítězem holandské ceny za architektonickou kritiku Geert Bekaert Award za rok 2016. Více informací na https://www.failedarchitecture.com.

Visiting Editors je otevřená série diskusí, přednášek a čtení o jiných modelech publikování v architektuře.

Veřejný program Visiting Editors je projektem platformy pro edukaci v architektuře Fake Cities True Stories ve spolupráci s Galerií VI PER v Praze a kulturním prostorem PRAHA Fórum pro architekturu a média v Brně. Kurátorka: Maria Topolčanská.

Prezentaci Marka Minkjana finančně podpořilo Velvyslanectví Nizozemského království v České republice.

Galerie VI PER
Vítkova 2
186 00 Praha 8
http://vipergallery.org/akce/56

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *