Artalk.cz

denní tisk 1. 11. 2017

V regionálním Právu a MfDnes vyšly články lákající na výstavu Poklady zbrojnic státních hradů a zámků ve správě Národního památkového ústavu probíhající ve Východočeském muzeu v Pardubicích. Výstava je výstupem několikaletého výzkumu pracovníků NPÚ a dalších specialistů a vyšlo k ní několik katalogů.

Výstavu 5KV – 5 let umění a designu v Kvalitáři hodnotí Pavel Vokatý v Lidových novinách: „Zatímco v gotice, baroku, secesi i pop-artu bylo prolínání umění a designu běžné, dnes už tomu tak není. Oba světy existují odděleně a 5KV v Kvalitáři nabízí jednu z možností, jak do jejich průniků nahlédnout.“ K vidění je například dílo Milana Knížáka.

V Hospodářských novinách vyšel rozhovor s Jiřím Skalickým, ředitelem odboru památkové péče pražského magistrátu. Podle úředníka mají na stavební povolení přílišnou moc občanská sdružení blokující rozvoj města: „Jde o to ukázat, kdo má v republice větší sílu. Jestli zájmy investora, který neudělal nic nelegálního, anebo zájmy určitých zájmových skupin, které prosazují skanzenizaci centra Prahy.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *