Artalk.cz

denní tisk 18. 10. 2017

Putovní výstava reportážní fotografie World Press Photo se letos v Praze neuskuteční. „Letošní ročník v Praze nebude, protože pořadatel nesehnal dostatečné finanční prostředky. Ale hledáme partnery pro následující ročníky,“ uvedla Babette Warendorfová, kurátorka a manažerka výstavy z centrálního oddělení v Amsterdamu. Více v deníku E15.

V pražské galerii Villa Pellé představuje sochař a šperkař Pavel Opočenský své velkoformátové kresby. „Prožívám téměř stejnou extázi, jako když dělám své kamenné objekty. Měl jsem doma hromadu pastelek po synovi, tak jsem to nejprve zkusil s nimi. Potom jsem si jich koupil velkou krabici, a navíc jsem objevil něco, co zvláštním způsobem harmonuje s mým mládím – neonové halucinogenní pastelky,“ řekl v rozhovoru Kateřině Farné z Práva.

Vlakem kultury Praha–Dresden zahájila Národní galerie v Praze spolupráci se Státními uměleckými sbírkami Drážďany. Ještě letos představí na trati mezi městy své nové dílo Kateřina Šedá. Více v reportáži Událostí v kultuře na ČT art.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *