Artalk.cz

denní tisk 13. 9. 2017

Lenka Lindaurová zrecenzovala pro Lidové noviny výstavu Jana Smejkala v pražské 8gallery. „Smejkalovy malby vycházejí z jednoho jasného konceptu, on sám ale o nich jako o konceptuálních nerad mluví. Jde o rastr slov na monochromním pozadí – autor slova sbírá permanentně přímo ze života.“ popisuje Lindaurová Smejkalovu tvorbu, celou výstavu pak označuje za „rafinovanou“ a porušující estetiku rovnováhy.

Deník Právo přináší informaci o první cestě za uměním Pojedeme, uvidíme Kanceláře pro umění PLATO. Právě proto, že PLATO dočasně používá označení Kancelář pro umění, rozhodlo se její vedení prostřednictvím „cestovní kanceláře“ ukázat veřejnosti, jaké možnosti Kancelář pro umění skýtá. V rámci první cesty se návštěvníci podívají ve dnech 23. a 24. září na festival Warsaw Gallery Weekend, přehlídku současného umění Not Far a do muzea současného umění v Lodži.

V Lidových novinách vychází ostrá kritika Ivany Kalinové Kyzourové Pohromy valící se na Prahu. Předmětem kritiky jsou rozhodnutí Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, konkrétně developerské projekty v centru Prahy, podporované primátorkou Adrianou Krnáčovou a ministrem kultury Danielem Hermanem. Projekty podle Kalinové Kyzourové ohrožují historické centrum města a privatizují veřejný prostor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *