Artalk.cz

denní tisk 26. 6. 2017

V Praze proběhla konference o městě a urbanismu reSITE, které se zúčastnila i nositelka Pritzkerovy ceny Kazujo Sedžima. Její architektonickou práci představuje v Respektu Karolína Vránková. Národní galerie ji chce vyzvat k účasti na soutěži o rekonstrukci Veletržního paláce, v Budapešti je dle jejího projektu právě dokončována novostavba Národní galerie. V článku jsou shrnuta i negativa konference – především kontroverzní financování skupinou Penta nebo Andrejem Babišem (ten chce mimochodem postavit v Praze museum Alfonse Muchy dle projektu Franka Gehryho).

V Opočně byl odhalen pomník zdejšího rodáka, malíře Františka Kupky. Autorem díla, inspirovaným obrazem Abstrakce, je Marian Karel. Dvojník pomníku bude odhalen na pařížském předměstí Puteaux, které je partnerským městem Opočna a které celou akci financuje. Více v regionálním vydání Práva.

V Karlíně byl otevřen vnitroblok někdejších kasáren, kde již působí Karlin studios. V areálu by mělo vzniknout velké kulturní centrum po vzoru Berlína – místo zde nalezne divadlo, vzdělávací kurzy, galerie i kavárna. O projektu podrobněji informují Lidové noviny.

Událostech v kultuře se věnovali například výstavě Jaroslava Róny v GHMP nebo Lence Klodové, vedoucí ateliéru tělové designu na brněnské FaVU.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *