Artalk.cz

denní tisk 24. 6. 2017

Josef Chuchma se v Lidových novinách zamýšlí nad dvěma fotografickými publikacemi, které si vlastním nákladem vydali dva tvůrci. Soubor fotografií londýnských pouličních muzikantů od Markéty Luskačové trpí především špatnou distribucí – „Jako kdyby veškerá energie byla spotřebována na to, že kniha vůbec spatřila světlo světa.“ Jan Šibík vydal bilanční publikaci nazvanou Deset let. Nevýhodou knihy je autorský výběr fotografií, které jsou si často příliš podobné.

V Galerii moderního umění v Hradci Králové probíhá retrospektivní výstava díla Zorky Ságlové. Hlavním poselstvím výstavy je dle Jana Šídy publikujícím v Právu „neustálá touha po nelimitované svobodě, která je pro člověka nezbytnou podmínkou jeho smysluplné existence.“

Slovanská Epopej od Alfonse Muchy je zpět v Praze. V Japonsku ji vidělo na 660 tisíc lidí. Plátna budou uložena v depozitáři Galerie hlavního města Prahy. Příští rok by některá z pláten měla být vystavena v Obecním domě při příležitosti výročí Československa. Zapůjčení děl do USA je ohroženo z obavy o soudní proces, který by mohl vyvolat vnuk malíře John Mucha. Senát doporučuje vytvořit faksimile pláten a do zahraničí posílat ta. Více v MfDnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *