Artalk.cz

denní tisk 15. 6. 2017

Po deseti letech se letos v Praze neuskuteční předvánoční prodejní Designsupermarket, nedosáhl totiž na dotaci hlavního města. Dle hodnotící komise se projekt stále opakuje a je vágně zpracován. Dle Karolíny Krupkové z Lidových novin je odejmutí dotace neopodstatněné, což dokládá i názory několika vystavujících designérů a mezinárodní spoluprací přehlídky s jinými akcemi a institucemi.

Středočeská MfDnes poměrně obsáhle představuje Galerii Kodl – její historii, přehled nejdražších prodaných děl i charitativní činnost aukční síně. „Považuji za velkou výzvu, když mohu lidi, kteří chtějí výhodně uložit své peníze, postupně seznamovat s uměním. Funguju jako rádce a průvodce. Těší mě, že nakonec se většina z nich stane skutečnými sběrateli,“ říká Martin Kodl.

V Reflexu Vendula Pěčová představuje fascinující život mecenášky Medy Mládkové. Věnuje se postupně všem obdobím její kariéry od tanečnice, přes studentku několika oborů, zapálenou protikomunistickou aktivistku a mecenášku především českého meziválečného umění a tvorby Františka Kupky.

Událostech v kultuře na ČT art navštívili známý veletrh současného umění Art Basel.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *