Artalk.cz

denní tisk 25. 5. 2017

Milada Prokopová se v Mladé frontě DNES věnuje kontroverzi kolem vystavení růžového tanku před kostelem Jana Amose Komenského v Brně. Kromě shrnutí událostí, které se od jeho vystavení odehrály, tedy překrytí tanku plachtou a pokusu přemalovat jej zpět na zeleno, cituje i názory ze stran odpůrců a zastánců tohoto díla.

Policie v Nepomuku schválila, aby nová socha světce Jana Nepomuckého byla umístěna jako dopravní návěstí u kruhového objezdu, informuje Ivan Blažek v deníku Právo. Definitivní rozhodnutí, jestli socha Adama Kovalčíka bude moci vzniknout a být umístěna do vybraného prostoru, by mělo padnout na červnovém zasedání zastupitelstva. Hlavní překážkou jsou projevy nesouhlasu ze strany některých obyvatel Nepomuku.

Mladá fronta DNES zve čtenáře na výstavu všech návrhů ze soutěže o rekonstrukci ostravských jatek. Jatka zakoupilo minulý rok město Ostrava a v jejich budově má vzniknout nový prostor pro galerii PLATO. Výstava se uskuteční v bývalém hobbymarketu Bauhaus a potrvá od 31. května do 14. června. Vernisáž proběhne 30. května za účasti vítěze soutěže Petra Hájka a zástupců dalších architektonických kanceláří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *