Artalk.cz

25. 5. 2017 / Reece Terris: Artist Talk

Reece Terris / Artist Talk / Galerie VI PER / Praha / 25. 5. 2017 v 19h

unnamed

Reece Terris: Artist Talk

Čtvrtek 25. 5. 2017, 19:00

Galerie VI PER Vás zve na přednášku kanadského umělce Reece Terrise.

Reece Terris je umělec žijící ve Vancouveru, jehož práce mění naše zažité a očekávané vlastnosti místa prostřednictvím zesílení či posunu primární funkce původního návrhu. Ve své praxi využívá různá média jako jsou socha, performance, instalace a fotografie.
Reece Terris se ve svých projektech často s kritikou vztahuje k společenským tématům a vstupuje rád do veřejného prostoru. Jeho nejvýraznějším projektem je Ought Apartment z roku 2009. V instalaci šestipodlažního bytového domu, který je dočasně umístěn v rotundě Vancouver Art Gallery, nabídl pohled do zařízených bytů od 50. let do současnosti. V instalaci rezonovala jak pomíjivost designu a bytové kultury, tak zároveň cyklické opakování módních trendů. Druhým nepřehlédnutelným projektem pak je Bridge z roku 2006, sochařská instalace, kdy čtyři metry vysoký dřevěný most pro pěší propojil dva rodinné domy na rezidenčním předměstí Vancouveru.

V květnu 2017 se Reece Terris účastnil umělecké rezidence Q21 v Museumsquartier ve Vídni. Další informace naleznete na adrese http://reeceterris.com/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *