Artalk.cz

denní tisk 13. 4. 2017

Veronika Vlachová upozorňuje v Hospodářských novinách na berlínský projekt The Haus. The Haus je galerie urban street umění, vzniklá v bývalém sídle Volksbank, a její výjimečnost spočívá v krátkém časovém období, které je pro její existenci vyhrazené. The Haus se otevřel 1. dubna, 1. května bude uzavřen a budova následně zdemolována. „Přijde mi vzrušující, že umělecký projekt, na kterém spolupracovalo tolik lidí, se za několik týdnů zničí.“ prohlásil Guillermo Quintana, jeden z téměř 170 vystavujících umělců.

Zuzana Válková z Hospodářských novin přibližuje čtenářům výstavu Acting for the camera ve vídeňské Albertině. Výstava zkoumá vztah mezi fotografem a modelem, za tímto účelem je rozdělená do šesti částí s ohledem na vývoj žánru fotografie. „Srovnávání děl světových tvůrců či zakladatelů žánru s vizuálním hlukem, jímž se dnes podílíme na provozu sociálních sítí, jistě není prvním plánem, který výstava v Albertině sleduje. Trochu sebekritický autor momentek z rodinných dovolených se však může ptát: jak jsme ještě ochotni se ostatním ukázat?“ píše Válková.

Nové vydání časopisu Instinkt přináší rozhovor Honzy Dědka s Josefem Bolfem. Hlavními tématy rozhovoru jsou rodina, horory a psychoterapie uměním. „Přitahují mě věci, jimž nerozumím, které jsou pro mě těžko verbálně sdělitelné, protože se týkají hranic mezi sny a realitou.“ říká Bolf.

Události v kultuře přinesly informaci o zahájení výstavy Richarda Deacona Free Assembly v GHMP. Součástí reportáže je nejen rozhovor s Richardem Deaconem, ale i krátké nahlédnutí do tvorby Krištofa Kintery, kterého Události s Deaconem porovnávají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *