Artalk.cz

denní tisk 3. 4. 2017

Výstavou Františka Skály ve Valdštejnské jízdárně NG se v Respektu zabývá Jan H. Vitvar. Důvodem, proč je Skálova tvorba tak populární a na jeho výstavu se opět tvoří fronty, podle Vitvara je „mix tajemství, řemeslné poctivosti, kreativity a v neposlední řadě připomínky faktu, že vzrušení autora z jeho vlastní tvorby je věc, která se dá báječně sdílet.“ Skálova originální a někdy absurdní poetika má kořeny již za minulého režimu, kam spadají první závažné umělecké i společenské aktivity Skály.

V madridském Muzeu královny Sofie probíhá výstava Pity and Terror in Picasso – the Path to Guernica prezentující temné motivy z tvorby Pabla Picassa. Ústředním obrazem je přirozeně Guernica, vystavena jsou však díla z desítek evropských institucí. Informuje Klára Čikarová v časopise Týden.

Ministersvo kultury si vysloužilo ostrou kritiku z pera teatrologa Bohumila Nekolného v Lidových novinách. Resortu chybí kontinualita kulturní strategie, potřebná transformace uměleckých příspěvkových organizací nebo lepší financování živé kultury. „To, jak ministerstvo ustupuje od svých záměrů a svým institucím podráží nohy, je značně depresivní.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *