Artalk.cz

denní tisk 22. 3. 2017

Petr Fischer se v rubrice Názory Hospodářských novin kriticky vyjadřuje k instalaci Aj Wej-weje v Národní galerii. Dílo je kvalitní pouze ve své nepředstavitelné velikosti a přemíře, vše ostatní je pouze poitická agitace, PR a ilustrativnost, která současnému umění škodí: „Dalo by se tak v krajní kritické pozici dokonce říct, že kdyby se jeho instalace netýkala uprchlíků, nikdo by si jí moc nevšímal, protože je umělecky chudá, ne-li povrchní či rovnou vyprázdněná.“

Výstavě Františka Skály ve Valdštejnské jízdárně NG se tentokrát věnuje Dušan Kütner v deníku E15. „Výstava tak patří k těm letos zatím nejvíce povedeným, jak o tom o víkendu svědčily i desítky lidí čekajících trpělivě ve frontě – ostatně stejně, jako tomu bylo i před třinácti lety v Rudolfinu,“ hodnotí výstavu 80 % autor.

Vedení Prahy 3 se stále snaží získat peníze na stavbu pavilonu pro Slovanskou epopej na Vítkově. Ve sbírce spuštěné před měsícem však vybralo jen něco málo přes sedm tisíc korun. Přestože se zdá být jasné, že Praha chce pavion na Těšnově, starostka Prahy 3 Hujová se nevzdává a za peníze městské části pokračuje v propagaci pavilonu na Žižkově. Více informací o kauze viz pražské vydání MfDnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *