Artalk.cz

denní tisk 15. 3. 2017

V novém vydání časopisu A2 vychází recenze výstavy Strach z neznámého od Terezy Jindrové. Autorka se nad výstavou zamýšlí z hlediska vizí a celkového vyznění a dochází k závěru, že výstava je příliš „černobílá“. „Dává sice hlas migrantům, což je samozřejmě pozitivní, pokud ale opravdu chce pomoci lidem překonat strach z neznámého (…), měla by jít hlouběji ke kořenům těchto obav a pokusit se bez předsudků naslouchat také těm, kterým je určena.“

Uprchlického tématu se týká i článek Daniel Konráda z Hospodářských novin Archa Wej-wejova. Informace o instalování Aj Wej-wejova nejnovějšího díla – člunu s uprchlíky – v prostorách Veletržního paláce jsou doplněny o symbolické i vývojové vysvětlení významu tohoto díla a úvahami o jeho politickém přesahu.

Martin Bajtler v Mladé frontě DNES informuje o zahájení výstavy pražských vedut z období 18. století v Muzeu hlavního města Prahy. „Jedná se o výběr dvou set děl z naší ucelené sbírky vedut, která čítá několik tisícovek grafik.“ uvedla ředitelka muzea Zuzana Strnadová. Součástí výstavy bude i funkční hlubokotiskový lis z roku 1645.

Zástupci karlovarského Rotary Clubu a Galerie umění představili návrhy nových soch Karla IV., informuje Jana Plechatá v Mladé frontě DNES. Zástupci dvou zmíněných institucí vybrali ze 13 návrhů 4 nejlepší, které v následujících dnech předají městskému zastupitelstvu. Od 17. 3. do 9. 4. si návrhy budou moci prohlédnout i návštěvníci Galerie umění.

Hostem včerejšího vysílání pořadu 20 minut Radiožurnálu byl ministr kultury Daniel Herman. Hovořil o úspěchu výstavy Slovanské epopeje v Japonsku a odmítl možnost vystavení epopeje v Číně. Zároveň vyjádřil nadšení z prostoru, v němž je v Japonsku epopej vystavena, a přání, aby podobný prostor vznikl i v Praze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *