Artalk.cz

denní tisk 11. 1. 2017

Pardubické vydání MfDnes informuje o mezinárodním setkání s názvem Understanding, které se zaměří na využití umění v sociální práci s vyloučenými lokalitami nebo regiony postiženými válkou. Součástí akce budou jak přednášky řady kurátorů z Česka i ze zahraničí (vystoupí například Kateřina Šedá se svým projektem Brnox nebo Adéla Machová z UJEP pracující v ústeckých Předlicích), tak výtvarné workshopy.

Ve stejných novinách referují o plánech státního zámku Litomyšl, která plánuje opravit Panský dům sousedící se zámkem. V domě nyní sídlí mateřská školka, budoucí využití však počítá s restaurátorskými dílnami, depozitářem i výstavními prostory pro sbírky zámku i současné umění.

Pražská MfDnes převzala zprávu ČTK informující o plánech GHMP v paláci Colloredo-Mansfeld. V konírnách budou brzy otevřeny prostory pro prezentaci nejmladšího umění – první vystavující bude studentka UMPRUM Barbora Dayef pracující s kulturním odkazem Blízkého Východu. „Základním tvůrčím prostředkem je pro Dayef hlína, klasický sochařský materiál, který ale autorka používá velmi neklasicky. Hlínou maluje, vyrývá do ní nápisy, přikrývá se s ní a deformuje ji vlastním tělem, odlévá hlínou díry, používá ji jako objekt svých videoperformancí a zvukových instalací.“

V internetové anketě jihočeské MfDnes se stalo kulturním počinem roku Vnímání – zakrytí Samsonovy kašny dočasnou instalací architekta Jana Šépky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *