Artalk.cz

TZ: Eva Pacalová a Josef Málek

Eva Pacalová a Josef Málek / Birthday Party / Komunikační prostor Školská 28 / Praha / 10. 1. – 17. 2. 2016

birthdayparty

Narozeninová párty je název výstavy spolupracující dvojice Evy Pacalové a Josefa Málka, kteří své 28. narozeniny oslaví právě ve Školské 28, kde diváky pohostí projektem s pracovním názvem Artzines.

Vernisáž: 10. 1. 2017 v 18:00, Komunikační prostor Školská 28, Školská 28, Praha 1

Doprovodný program: 11. – 12. 2017, 14–17h, víkendový workshop, společná tvorba nového čísla autorského časopisu s názvem Birthday party

„Projekt začal vznikat v roce 2012, kdy jsme se společně potkali v pražské restauraci. Ne náhodou to byla restaurace svou produkcí zaměřená na domácí hamburgery. Po pár týdnech vznikl malý průvodce se zlatým burgrem na obálce a bohatým i pokorným fotografickým a textovým obsahem mapujícím pražské podniky specializované na tento pokrm“, říká ke vzniku projektu Josef Málek. Do současnosti vzniklo již osm artzinů.

Jeden z nich se např. věnoval podvodnímu světu budapešťských lázní. Na fotografiích zaznamenal nezaměnitelnou atmosféru turecké architektury z dob osmanské říše, bazénů s širokou škálou teplé vody ze 120 pramenů vyvěrajících z geologického zlomu, na kterém Budapešť stojí. Kromě průvodce s názvem Budapest fürdő obsahující fotografický diskurz sedmi budapešťských lázní a největšího evropského termálního jezera Hevíz, začala vznikat obrazová část Artzines projektu přesahující ustálený rozměr A5.

„V průběhu trvání výstavy budeme souběžně pracovat na vydání dalšího Artzinu s názvem Birthday Party a zveme všechny zájemce, kteří by se chtěli stát jeho součástí, nechť si dopřejí prostor vizuálně se vyjádřit,“ vzkazuje pro návštěvníky Eva Pacalová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *