Artalk.cz

denní tisk 14. 12. 2016

Otto Urban a šest umělců vzdávají hold předloni zesnulému kurátoru Zbyňku Sedláčkovi výstavou v Galerii města Loun. Prezentována jsou díla výtvarníků, který Sedláček dělal kurátora, mezi něž patří například Martin Zet. „Výstava v Lounech není jen jednorázový hold, ale zároveň základní kámen tradice, jež má připomínat široký Sedláčkův záběr i nadále. Vždy po dvou letech představí jiný kurátor svůj pohled na jeho badatelský odkaz,“ píše se v severočeském vydání MfDnes.

Slovenský miliardář Ivan Chrenko má v podstatě volné ruce pro demolici brutalistních staveb někdejšího Transgasu na Vinohradské třídě v Praze. Ministerstvo kultury totiž odmítlo zapsat stavby do seznamu kulturních památek, což požadoval Klub za starou Prahu. „Architektonické kvality stávající budovy nevyvažují závažné urbanistické nedostatky,“ vyjádřilo se ministerstvo. Více informací v Hospodářských novinách nebo MfDnes.

V pražské Městské knihovně vystavuje GHMP výběr z prací Jana Merty doplněný o fotografické zaznamenání jeho života od dvojice Lukáš Jasanský a Martin Polák. Výstavě se věnuje Magdalena Čechlovská na stránkách Hospodářských novin: „Merta se k obrazům vrací, často přemalovává i plátna, která byla několikrát vystavena. Známé obrazy se proměňují nebo také přibývají jejich varianty. Výstava například ukazuje tři parafrázované Rembrandtovy autoportréty s vyškrábanýma očima.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *