Artalk.cz

12. 10. 2016 / MG: Křest knihy Jak se dělá galerie

Křest knihy Jak se dělá galerie / PRAHA/Fórum pro architekturu a média / Brno / 12. 10. 2016 v 18h

mg_pozvanka_krest_jak_se_dela_galerie

Moravská galerie Vás srdečně zve do světa muzeí a galerií, kde je možné zažít nečekaná setkání a odkrýt poutavé příběhy.

Zajímá Vás jak, proč a kdy galerie vznikly? K čemu všemu slouží? Co obnáší příprava výstavy a koho v galerii můžete vlastně potkat?

Na tyto i mnohé další otázky se snaží odpovědět nová kniha určená nejen dětem s názvem Jak se dělá galerie.

Křest knihy proběhne 12. října 2016 od 18 hod v kavárně a kulturním prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média (Husova 18, Brno).

Na přípravě knihy se podílelo několik autorů – šéfkurátor Moravské galerie Ondřej Chrobák, kurátor a vedoucí metodického centra CENS Rostislav Koryčánek a historik umění a kurátor Martin Vaněk.

Kniha Jak se dělá galerie Vás zavede do míst, kam byste se jinak nepodívali a seznámí Vás s lidmi, které běžně nepotkáte. Kniha je určena především zvídavým dětem, ale vtipné ilustrace z pera Davida Böhma zaujmou i dospělé čtenáře.

Křtu bude od 16 hod v Pražákově paláci (Husova 18) předcházet dobrodružný program pro nejmenší návštěvníky, během kterého si zahrají na umělce a prožijí cestu uměleckého díla od jeho vzniku až na galerijní výstavu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *