Artalk.cz

denní tisk 10. 5. 2016

Rozhovor s ministrem kultury Danielem Hermanem vyšel v Lidových novinách. Otázky, které pokládala Jana Machalická, se týkaly návrhu zákona o veřejnoprávní instituci, který bez konzultace s MK předložil senát. O prosazení návrhu usiluje především Asociace profesionálních divadel. Pohle Hermana se návrh týká všech kulturních institucí, například i muzei a galerií, kterým v mnoha případech stávající forma příspěvkových organizací ministerstva vyhovuje.

Jiří David napsal pro Lidové noviny zprávu z newyorského veletrhu současného umění Frieze. Z českých umělců byli zastoupeni pouze dva – Milan Grygar, jehož akustické kresby do New Yorku přivezla boloňská galerie P 420, a Jiří David, který vystavil své fotografie prostřednictvím polské galerie Le Guern.

Jihočeská Mf Dnes píše o projektu, který pro budějovický Dům umění připravuje architekt Jan Šépka. Ten plánuje na měsíc zakrýt Samsonovu kašnu a zpřístupnit ji pouze po lávce, která povede z galerie. „Projekt se snaží poukázat na to, jak vnímáme dominanty a skrytá místa, co nejsou daleko od sebe, nacházejí se v centru dění a nabízejí kulturní vyžití,“ řekl autor projektu.