Artalk.cz

denní tisk 14. 4. 2015

Plzeňská mutace Mf DNES představuje aktivity, jež mají v tomto roce v rámci programu Evropského hlavního města kultury přiblížit tvorbu plzeňského rodáka Ladislava Sutnara. V polovině března byla v Galerii Ladislava Sutnara zahájena výstava Sutnarovy knižní tvorby, následovat by měly další tematické přehlídky. Západočeské muzeum v Plzni otevře novou stálou expozici věnovanou Sutnarovi. V průběhu roku by rovněž mělo vyjít několik knih a plánuje se natočení dokumentu.

Západočeská vydání Deníků přibližují výstavu chebské GAVU Zastihla je noc: Čeští umělci ve Francii 1938 – 1945. Kurátorka Anna Pravdová původně připravovala přehlídku tvorby českých umělců působících během 2. světové války ve Francii pro Národní galerii. Po nástupu nového vedení však z realizace v NG sešlo. Projektu se tedy ujala GAVU Cheb ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně, která bude výstavu hostit na podzim.

Mozaika na ČRo Vltava představuje aktuální výstavy Centra současného umění Futura v Praze. O projektu Telepatie nebo esperanto? hovoří kurátor Jan Brož (zde od 8:10).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *